SENESTE NYT

Tillidsrepræsentanter i Skattestyrelsen

Oversigt over Dansk Told & Skatteforbunds tillidsrepræsentanter i Skattestyrelsen - herunder under fagdirektørområderne Person, Erhverv, Selskab, Særlig kontrol, Jura og Økonomi.

Allan Christensen

Allan Christensen 

Formand for TR-Forum Skat, fællestillidsrepræsentant for Skattestyrelsen og koordinerende tillidsrepræsentant for Stab
 
Ribe
avc@dts.dk
60 88 07 72 

Charlotte Rosdahl Schou

Charlotte Rosdahl Schou

Næstformand for TR-Forum Skat
 
Aarhus - Lyseng Allé


Person

Kim Jensen

Kim Jensen 

Formand for Fagforum Person, fællestillidsrepræsentant for Person og koordinerende tillidsrepræsentant for Udland og Personprocesser

Ribe
Kim.2.Jensen@sktst.dk
723 85109 

Bjarne Andersen

Bjarne Andersen

Næstformand for Fagforum Person og koordinerende tillidsrepræsentant for Kundecenter

Odense - Dannebrogsgade
Bjarne.4.Andersen@sktst.dk
723 83830 

Rune Pedersen

Rune Pedersen

Koordinerende tillidsrepræsentant for Persondata

Struer
Rune.Pedersen@sktst.dk 
723 87963

Tine Todsen

Tine Vestergaard Todsen 

Koordinerende tillidsrepræsentant for Borgere

Horsens
Tine.Todsen@sktst.dk
723 89431 

Martin Rodam

Martin Illum Rodam 

Koordinerende tillidsrepræsentant for Ejendomscenter
 
Svendborg
Martin.Rodam@sktst.dk
723 82298


Øvrige tillidsrepræsentanter i Person:

Jan Dahl, Borgere, Bornholm, Jan.Dahl@sktst.dk, 723 70123

June Petersen, Borgere, Næstved, June.Petersen@sktst.dk, 723 84321

Sven Åge Andersen, Kundecenter, Hjørring, Sven.Andersen@sktst.dk, 723 85571

Helle Riisom, Ejendomscenter, Svendborg, Helle.Riisom@sktst.dk, 723 86787

Tanja Gram-Pedersen, Borgere, Horsens, Tanja.Gram@sktst.dk, 723 79741

Jane Hegvald, Borgere, Næstved, Jane.Hegvald@sktst.dk, 723 89805


Erhverv

Britta Kirkeby

Britta Kirkeby

Formand for Fagforum Erhverv, fællestillidsrepræsentant for Erhverv og koordinerende tillidsrepræsentant for Afgifter og Erhvervsprocesser

Skive

Rene Winzor

Rene Winzor

Næstformand for Fagforum Erhverv, koordinerende tillidsrepræsentant for Større erhvervsvirksomheder

Haderslev
Rene.Winzor@sktst.dk
723 89512

Elin Skottrup Thygesen

Elin Skottrup Thygesen

Koordinerende tillidsrepræsentant for Mindre erhvervsvirksomheder
 
Randers


Øvrige tillidsrepræsentanter i Erhverv:

Heidi Østerballe, Fredensborg, Heidi.Osterballe@sktst.dk, 723 78571 


Selskab

Jan Magnusson

Jan Magnusson

Formand for Fagforum Selskab, fællestillidsrepræsentant for Selskab og koordinerende tillidsrepræsentant for Små og mellemstore selskaber
 
Høje-Taastrup

Søren Holt

Søren Holt

Næstformand for Fagforum Selskab og koordinerende tillidsrepræsentant for Store selskaber
 
Herning
Soren.Holt@sktst.dk
723 84962

Nini Teisen

Nini Teisen

Koordinerende tillidsrepræsentant for Selskabsprocesser
 
Aalborg


Øvrige tillidsrepræsentanter i Selskab:

Henrik Møller, Små og mellemstore selskaber, Høje Taastrup, Henrik.Moller@sktst.dk, 723 88815

Søren Lind Nordestgaard, Små og mellemstore selskaber, Fredensborg, Soeren.Nordestgaard@sktst.dk, 723 82769

Marie Daugbjerg, Små og mellemstore selskaber, Fredensborg, Marie.Daugbjerg@sktst.dk, 723 82926

Henrik Lüthje, Små og mellemstore selskaber, Høje-Taastrup, Henrik.Luthje@sktst.dk, 723 82297

Jan Mogensen, Selskabsprocesser - Udbytte, Aarhus, Jan.Mogensen@sktst.dk, 723 8504


Særlig kontrol

Charlotte Rosdahl Schou

Charlotte Rosdahl Schou

Formand for Fagforum Særlig kontrol, fællestillidsrepræsentant for Særlig kontrol og koordinerende tillidsrepræsentant for Kompleks svig samt Proces og Analyse
 
Aarhus - Lyseng Allé

Morten Dannemann Jensen

Morten Dannemann Jensen

Næstformand for Fagforum Særlig kontrol og koordinerende tillidsrepræsentant for Skatte- og afgiftssvig
 
Høje-Taastrup

Morten Jørgensen

Morten Grerup Jørgensen

Koordinerende tillidsrepræsentant for International skattesvig og hvidvask
 
Aarhus - Lyseng Allé


Jura

Torben Elian

Torben Elian

Formand for Fagforum Jura, fællestillidsrepræsentant for Jura og koordinerende tillidsrepræsentant for Straf og proces
 
Odense - Lerchesgade

Linda Severinsen

Linda Severinsen

Næstformand for Fagforum Jura og koordinerende tillidsrepræsentant for Skattefaglig afdeling
 
Copenhagen Towers


Økonomi

Marianne Ravn

Marianne Ravn

Formand for Fagforum Økonomi, fællestillidsrepræsentant for Økonomi og koordinerende tillidsrepræsentant for Opkrævning og betaling, Styring og digitalisering, Analyse og koordination, § 38 Regnskab samt Opkrævningsprocesser og projekter
 
Ringkøbing

Allan Christensen

Allan Christensen

Næstformand for Fagforum Økonomi
 
Ribe
avc@dts.dk
60 88 07 72


Borger- og Retssikkerhedschefen

Linda Severinsen

Linda Severinsen

Tillidsrepræsentant
 
Copenhagen Towers