Tillidsrepræsentanter i Skattestyrelsen

Oversigt over Dansk Told & Skatteforbunds tillidsrepræsentanter i Skattestyrelsen - herunder under fagdirektørområderne Person, Erhverv, Selskab, Særlig kontrol, Jura og Økonomi.

Allan Christensen

Allan Christensen 

Formand for TR-Forum Skat, fællestillidsrepræsentant for Skattestyrelsen og koordinerende tillidsrepræsentant for Stab
 
Ribe
avc@dts.dk
60 88 07 72 

Charlotte Rosdahl Schou

Charlotte Rosdahl Schou

Næstformand for TR-Forum Skat
 
Aarhus - Lyseng Allé


Person

Kim Jensen

Kim Jensen 

Formand for Fagforum Person, fællestillidsrepræsentant for Person og koordinerende tillidsrepræsentant for Udland og Procesudvikling

Ribe
Kim.2.Jensen@sktst.dk
723 85109 

Tine Todsen

Tine Vestergaard Todsen 

Næstformand for Person, koordinerende tillidsrepræsentant for Borgere

Fredericia
Tine.Todsen@sktst.dk
723 89431 

Rune Pedersen

Rune Pedersen

Koordinerende tillidsrepræsentant for Persondata

Struer
Rune.Pedersen@sktst.dk 
723 87963

Jette Thorsen

Koordinerende tillidsrepræsentant for Personprocesser

Frederikssund
Jette.Thorsen@sktst.dk
723 83321


Øvrige tillidsrepræsentanter i Person:

Jan Dahl, Borgere, Bornholm, Jan.Dahl@sktst.dk, 723 70123

June Maybritt Jonasson, Borgere, Næstved, June.Jonasson@sktst.dk, 723 84321

Tanja Gram-Pedersen, Borgere, Horsens, Tanja.Gram@sktst.dk, 723 79741

Jane Hegvald, Borgere, Næstved, Jane.Hegvald@sktst.dk, 723 89805


Borger- og Virksomhedskontakt

Bjarne Andersen

Bjarne Andersen

Formand for Fagforum Borger- og Virksomhedskontakt, fællestillidsrepræsentant for Borger- og Virksomhedskontakt og koordinerende tillidsrepræsentant for Person

Odense - Dannebrogsgade
Bjarne.4.Andersen@sktst.dk
723 83830 

Sven Åge Andersen

Sven Åge Andersen

Næstformand for Fagforum Borger- og Virksomhedskontakt, koordinerende tillidsrepræsentant for Virksomhed

Hjørring

Marianne Ravn

Marianne Ravn

Koordinerende tillidsrepræsentant for Opkrævning og betaling samt Opkrævningsprocesser
 
Ringkøbing


Erhverv

Britta Kirkeby

Britta Kirkeby

Formand for Fagforum Erhverv, fællestillidsrepræsentant for Erhverv og koordinerende tillidsrepræsentant for Afgifter og Erhvervsprocesser

Skive

Rene Winzor

Rene Winzor

Næstformand for Fagforum Erhverv, koordinerende tillidsrepræsentant for Erhvervsvirksomheder II

Haderslev
Rene.Winzor@sktst.dk
723 89512

Elin Skottrup Thygesen

Koordinerende tillidsrepræsentant for Erhvervsvirksomheder I
 
Randers

Heidi Østerballe

Heidi Østerballe

Koordinerende tillidsrepræsentant for Registrering og e-handel
 
Fredensborg


Selskab

Jan Magnusson

Jan Magnusson

Formand for Fagforum Selskab, fællestillidsrepræsentant for Selskab og koordinerende tillidsrepræsentant for Små og mellemstore selskaber
 
Høje-Taastrup

Søren Holt

Søren Holt

Næstformand for Fagforum Selskab og koordinerende tillidsrepræsentant for Store selskaber
 
Herning
Soren.Holt@sktst.dk
723 84962

Nini Teisen

Nini Teisen

Koordinerende tillidsrepræsentant for Selskabsprocesser
 
Aalborg

Jan Morgensen

Jan Mogensen

Koordinerende tillidsrepræsentant for Udbytteskat
 
Aarhus


Øvrige tillidsrepræsentanter i Selskab:

Henrik Møller, Små og mellemstore selskaber, Høje Taastrup, Henrik.Moller@sktst.dk, 723 88815

Søren Lind Nordestgaard, Små og mellemstore selskaber, Fredensborg, Soeren.Nordestgaard@sktst.dk, 723 82769

Marie Daugbjerg, Små og mellemstore selskaber, Fredensborg, Marie.Daugbjerg@sktst.dk, 723 82926

Henrik Lüthje, Små og mellemstore selskaber, Høje-Taastrup, Henrik.Luthje@sktst.dk, 723 82297

Hetty Møller, Små og mellemstore selskaber, Esbjerg, Hetty.Moeller@sktst.dk, 723 82303


Særlig kontrol

Charlotte Rosdahl Schou

Charlotte Rosdahl Schou

Formand for Fagforum Særlig kontrol, fællestillidsrepræsentant for Særlig kontrol og koordinerende tillidsrepræsentant for Center for Skatteøkonomisk Kriminalitet, Center for Skattely samt Center for Analyse og Styring
 
Aarhus - Lyseng Allé

Morten Dannemann Jensen

Morten Dannemann Jensen

Næstformand for Fagforum Særlig kontrol og koordinerende tillidsrepræsentant for Center for Hvidvask
 
Høje-Taastrup


Jura

Linda Severinsen

Linda Severinsen

Formand for Fagforum Jura, fællestillidsrepræsentant for Jura og koordinerende tillidsrepræsentant for Skattefaglig afdeling
 
Copenhagen Towers

Allan Christensen

Allan Christensen

Næstformand for Fagforum Jura og koordinerende tillidsrepræsentant for Straf og proces
 
Ribe
avc@dts.dk
60 88 07 72


Øvrige tillidsrepræsentanter i Jura:

Stine Palmelund, Straf og Proces, Odense, Stine.Palmelund@sktst.dk, 723 83264



Økonomi

Marianne Ravn

Marianne Ravn

Formand for Fagforum Økonomi, fællestillidsrepræsentant for Økonomi og koordinerende tillidsrepræsentant for Styring og Koordination, Analyse og Digitalisering samt Regnskab § 38
 
Ringkøbing

Allan Christensen

Allan Christensen

Næstformand for Fagforum Økonomi
 
Ribe
avc@dts.dk
60 88 07 72


Borger- og Retssikkerhedschefen

Linda Severinsen

Linda Severinsen

Tillidsrepræsentant
 
Copenhagen Towers