Tillidsrepræsentanter i Skattestyrelsen

Oversigt over Dansk Told & Skatteforbunds tællestillidsrepræsentanter og koordinerende tillidsrepræsentanter i Skattestyrelsen - Person, Erhverv, Selskab, Særlig kontrol og Økonomi.


Person

Allan Christensen

Allan Christensen 

Fællestillidsrepræsentant for Person og koordinerende tillidsrepræsentant for Personprocesser
 
Ribe
avc@dts.dk
60 88 07 72

Tine Todsen

Tine Vestergaard Todsen 

Koordinerende tillidsrepræsentant for Borger

Haderslev
Tine.Todsen@sktst.dk
723 89431 

Kim Jensen

Kim Jensen 

Koordinerende tillidsrepræsentant for Udland

Ribe
Kim.2.Jensen@sktst.dk
723 85109 
 

Bjarne Andersen

Bjarne Andersen

Koordinerende tillidsrepræsentant for Kundecenter

Odense - Dannebrogsgade
Bjarne.4.Andersen@sktst.dk
723 83830 
 

Stine Palmelund

Stine Palmelund

Koordinerende tillidsrepræsentant for Persondata

Middelfart
Stine.Palmelund@sktst.dk
723 83264 
 


Øvrige tillidsrepræsentanter i Person:

Flemming Hansen, Borgere, Fredensborg, Flemming.4.Hansen@sktst.dk, 723 87693

Jan Dahl, Borgere, Bornholm, Jan.Dahl@sktst.dk, 723 70123

June Petersen, Borgere, Næstved, June.Petersen@sktst.dk, 723 84321

Peter Jørgensen, Borgere, Svendborg, Peter.Jorgensen@sktst.dk, 723 86779

Pia Vig, Borgere, København - Sluseholmen, Pia.Vig@sktst.dk, 723 82591

Sven Åge Andersen, Kundecenter, Hjørring, Sven.Andersen@sktst.dk, 723 85571

Martin Illum Rodam, Persondata, Svendborg, Martin.Rodam@sktst.dk, 723 82298


Erhverv

Britta Kirkeby

Britta Kirkeby

Fællestillidsrepræsentant for Erhverv og koordinerende tillidsrepræsentant for Afgifter

Skive

Elin Skottrup Thygesen

Elin Skottrup Thygesen

Koordinerende tillidsrepræsentant for Større erhvervsvirksomheder, Mindre erhvervsvirksomheder og Erhvervsprocesser
 
Grenaa


Øvrige tillidsrepræsentanter i Erhverv:

Marianne Schurmann, Større erhvervsvirksomheder, Horsens, Marianne.Schurmann@sktst.dk, 723 85597


Selskab

Jan Magnusson

Jan Magnusson

Fællestillidsrepræsentant for Selskab og koordinerende tillidsrepræsentant for Små og mellemstore selskaber
 
Høje-Taastrup

Søren Holt

Søren Holt

Koordinerende tillidsrepræsentant for Store selskaber
 
Herning
Soren.Holt@sktst.dk
723 84962
 

Anita Ahlgreen

Anita Ahlgreen

Koordinerende tillidsrepræsentant for Selskabsprocesser
 
Aalborg


Øvrige tillidsrepræsentanter i Selskab:

Niels Gyrsting, Små og mellemstore selskaber, København - Sluseholmen, Niels.Gyrsting@sktst.dk, 723 85379

Anita Illum, Små og mellemstore selskaber, Middelfart, Anita.Illum@sktst.dk, 723 88756

Torben Elian, Små og mellemstore selskaber, Odense, Torben.Elian@sktst.dk, 723 83861

Henrik Møller, Små og mellemstore selskaber, Køge, Henrik.Moller@sktst.dk, 723 88815

Søren Lind Nordestgaard, Små og mellemstore selskaber, Fredensborg, Soeren.Nordestgaard@sktst.dk, 723 82769

Niels Jørgen Birkegaard Nielsen, Store selskaber, Aarhus - Lyseng Allé, Niels.Jorgen.Nielsen@sktst.dk, 723 83493

Henrik Lüthje, Selskabsprocesser, København - Sluseholmen, Henrik.Luthje@sktst.dk, 723 82297

Nini Teisen, Selskabsprocesser, Aalborg, Nini.Teisen@sktst.dk, 723 83964 

Rune Pedersen, Selskabsprocesser, Struer, Rune.Pedersen@sktst.dk, 723 87963 


Særlig kontrol

Charlotte Rosdahl Schou

Charlotte Rosdahl Schou

Fællestillidsrepræsentant for Særlig kontrol og koordinerende tillidsrepræsentant for Skattesvig
 
Aarhus - Lyseng Allé

Morten Dannemann Jensen

Morten Dannemann Jensen

Koordinerende tillidsrepræsentant for International skatteunddragelse
 
Høje-Taastrup


Jura

Jens Norlund

Jens Norlund

Fællestillidsrepræsentant for Jura og koordinerende tillidsrepræsentant for Skattefaglig afdeling
 
København - Østbanegade

Rune Pedersen

Rune Pedersen

Koordinerende tillidsrepræsentant for Proces og videndeling
 
Struer


Øvrige tillidsrepræsentanter i Jura:

Torben Elian, Jura – Proces og videndeling, Odense, Torben.Elian@sktst.dk, 723 83861


Økonomi

Jens Norlund

Jens Norlund

Fællestillidsrepræsentant for Økonomi og koordinerende tillidsrepræsentant for Økonomistyring og HR og Planlægning og analyse
 
København - Østbanegade

Tom Helgesen

Tom Helgesen

Koordinerende tillidsrepræsentant for § 38 Regnskab og Betaling
 
Horsens
Tom.Helgesen@sktst.dk
723 82626 
 

luk Cookies - Vores hjemmeside bruger cookies. Hvis du anvender vores hjemmeside accepterer du, at der gemmes cookies på din computer. Hvad er cookies? Læs mere