Tillidsrepræsentanter i Skattestyrelsen

Oversigt over Dansk Told & Skatteforbunds tillidsrepræsentanter i Skattestyrelsen - herunder under fagdirektørområderne Person, Erhverv, Selskab, Særlig kontrol, Jura og Økonomi.

Allan Christensen

Allan Christensen 

Formand for TR-Forum Skat, fællestillidsrepræsentant for Skattestyrelsen og koordinerende tillidsrepræsentant for Stab
 
Ribe
avc@dts.dk
60 88 07 72

Charlotte Rosdahl Schou

Charlotte Rosdahl Schou

Næstformand for TR-Forum Skat
 
Aarhus - Lyseng Allé


Person

Kim Jensen

Kim Jensen 

Formand for Fagforum Person, fællestillidsrepræsentant for Person og koordinerende tillidsrepræsentant for Udland og Personprocesser

Ribe
Kim.2.Jensen@sktst.dk
723 85109 
 

Stine Palmelund

Stine Palmelund

Næstformand for Fagforum Person, koordinerende tillidsrepræsentant for Persondata

Middelfart
Stine.Palmelund@sktst.dk
723 83264 
 

Tine Todsen

Tine Vestergaard Todsen 

Koordinerende tillidsrepræsentant for Borgere

Haderslev
Tine.Todsen@sktst.dk
723 89431 

Bjarne Andersen

Bjarne Andersen

Koordinerende tillidsrepræsentant for Kundecenter

Odense - Dannebrogsgade
Bjarne.4.Andersen@sktst.dk
723 83830 
 

Martin Rodam

Martin Illum Rodam 

Koordinerende tillidsrepræsentant for Ejendomscenter
 
Svendborg
Martin.Rodam@sktst.dk
723 82298
 


Øvrige tillidsrepræsentanter i Person:

Flemming Hansen, Borgere, Fredensborg, Flemming.4.Hansen@sktst.dk, 723 87693

Jan Dahl, Borgere, Bornholm, Jan.Dahl@sktst.dk, 723 70123

June Petersen, Borgere, Næstved, June.Petersen@sktst.dk, 723 84321

Pia Vig, Borgere, København - Sluseholmen, Pia.Vig@sktst.dk, 723 82591

Sven Åge Andersen, Kundecenter, Hjørring, Sven.Andersen@sktst.dk, 723 85571

Helle Riisom, Ejendomscenter, Svendborg, Helle.Riisom@sktst.dk, 723 86787


Erhverv

Britta Kirkeby

Britta Kirkeby

Formand for Fagforum Erhverv, fællestillidsrepræsentant for Erhverv og koordinerende tillidsrepræsentant for Større erhvervsvirksomheder, Afgifter og Erhvervsprocesser

Skive

Elin Skottrup Thygesen

Elin Skottrup Thygesen

Næstformand for Fagforum Erhverv, koordinerende tillidsrepræsentant for Mindre erhvervsvirksomheder
 
Grenaa


Øvrige tillidsrepræsentanter i Erhverv:

Heidi Østerballe, Fredensborg, Heidi.Osterballe@sktst.dk, 723 78571 

Rene Winzor, Haderslev, Rene.Winzor@sktst.dk, 723 89512


Selskab

Jan Magnusson

Jan Magnusson

Formand for Fagforum Selskab, fællestillidsrepræsentant for Selskab og koordinerende tillidsrepræsentant for Små og mellemstore selskaber
 
Høje-Taastrup

Niels Gyrsting

Niels Gyrsting

Næstformand for Fagforum Selskab
 
Sluseholmen

Søren Holt

Søren Holt

Koordinerende tillidsrepræsentant for Store selskaber
 
Herning
Soren.Holt@sktst.dk
723 84962
 

Anita Ahlgreen

Anita Ahlgreen

Koordinerende tillidsrepræsentant for Selskabsprocesser
 
Aalborg


Øvrige tillidsrepræsentanter i Selskab:

Henrik Møller, Små og mellemstore selskaber, Høje Taastrup, Henrik.Moller@sktst.dk, 723 88815

Søren Lind Nordestgaard, Små og mellemstore selskaber, Fredensborg, Soeren.Nordestgaard@sktst.dk, 723 82769

Niels Jørgen Birkegaard Nielsen, Store selskaber, Aarhus - Lyseng Allé, Niels.Jorgen.Nielsen@sktst.dk, 723 83493

Henrik Lüthje, Selskabsprocesser, København - Sluseholmen, Henrik.Luthje@sktst.dk, 723 82297

Nini Teisen, Selskabsprocesser, Aalborg, Nini.Teisen@sktst.dk, 723 83964 

Rune Pedersen, Selskabsprocesser, Struer, Rune.Pedersen@sktst.dk, 723 87963 


Særlig kontrol

Charlotte Rosdahl Schou

Charlotte Rosdahl Schou

Formand for Fagforum Særlig kontrol, fællestillidsrepræsentant for Særlig kontrol og koordinerende tillidsrepræsentant for Kompleks svig
 
Aarhus - Lyseng Allé

Morten Dannemann Jensen

Morten Dannemann Jensen

Næstformand for Fagforum Særlig kontrol og koordinerende tillidsrepræsentant for International skatteunddragelse og Skatte- og afgiftssvig
 
Høje-Taastrup


Øvrige tillidsrepræsentanter i Særlig kontrol:

Morten Grerup Jørgensen, Aarhus, Morten.Joergensen@sktst.dk, 723 82467


Jura

Torben Elian

Torben Elian

Formand for Fagforum Jura, fællestillidsrepræsentant for Jura og koordinerende tillidsrepræsentant for Proces og videndeling
 
Odense

dummy

Linda Severinsen

Næstformand for Fagforum Jura og koordinerende tillidsrepræsentant for Skattefaglig afdeling
 
København - Østbanegade


Økonomi

Marianne Ravn

Marianne Ravn

Formand for Fagforum Økonomi, fællestillidsrepræsentant for Økonomi og koordinerende tillidsrepræsentant for Betaling, Tværgående økonomistyring, Forretningsstyring samt Opkrævningsprocesser og projekter
 
Ringkøbing

Tom Helgesen

Tom Helgesen

Næstformand for Fagforum Økonomi og koordinerende tillidsrepræsentant for § 38 Regnskab
 
Horsens
Tom.Helgesen@sktst.dk
723 82626 
 


Borger- og Retssikkerhedschefen

dummy

Linda Severinsen

Tillidsrepræsentant
 
Østbanegade

luk Cookies - Vores hjemmeside bruger cookies. Hvis du anvender vores hjemmeside accepterer du, at der gemmes cookies på din computer. Hvad er cookies? Læs mere